Jak zrobić dobre wrażenie na innych?

Nauka stojąca za zrobieniem dobrego pierwszego wrażenia

Spotkanie to moment przełomowy dla każdej firmy. Dobre pierwsze wrażenie może zrobić różnicę między nowym a starym klientem. Ale jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Wszyscy wiemy, że nie chodzi o to, co mówisz, ale o to, jak to mówisz. Jak nam się to udaje? Istnieją trzy główne czynniki, które wpływają na sposób, w jaki ludzie nas postrzegają: mowa ciała, ton głosu i mimika.

Jak język ciała wpływa na Twój sukces

Język ciała wpływa na Twój sukces na wiele sposobów. Może być używany do okazywania pewności siebie, wyrażania empatii, a nawet zastraszania kogoś.

W tym artykule zbadamy, jak język ciała może wpłynąć na Twój sukces. Udzielimy Ci również porad dotyczących mowy ciała, które możesz wykorzystać w swoim codziennym życiu.

Ludzie są zaprogramowani na empatię i sympatię — oto dlaczego

Wiele osób uważa, że empatia to po prostu fajna rzecz, ale w rzeczywistości ma ona wiele zalet. Empatia i sympatia to dwie strony tego samego medalu – obie pomagają nam odnosić się do innych i odczuwać to, co oni czują. Ale empatia jest silniejszym i potężniejszym uczuciem.

To prawda, że nie każdy musi być dobry we wczuwaniu się w innych, ale z pewnością pomaga w niektórych sytuacjach. Może sprawić, że odniesiesz większe sukcesy w nawiązywaniu kontaktów, a także w życiu osobistym.

Najlepszym sposobem na nauczenie się bycia empatą jest ćwiczenie najpierw na sobie. Pomoże Ci to zrozumieć, przez co przechodzą inni ludzie, ponieważ Ty też już tam byłeś. Następnym krokiem jest ćwiczenie na innych ludziach i zrozumienie